REFLOK
 
Przy połączeniu instalacji Reflok wraz z urządzeniami Panasonic wydłużamy gwarancję na urządzenia i instalacje do 8 lat!
 
Połączenie Reflok nie wymaga lutowania, użycia zabezpieczeń ppoż., nie aktywuje alarmu pożarowego.Nie wymaga oczyszczania azotem ani gazów technicznych. Znacznie obniży koszty Twojej instalacji i skróci czas jej wykonania.
 
Aluminium
Instalacje aluminiowe są lżejsze, tańsze, czystsze i bardziej wytrzymałe. Dodatkowo materiał ten gwarantuje stały poziom cen, co ma szczególne znaczenie przy dużych, długoterminowych inwestycjach.
 
Brak ryzyka pożaru !
Nie musisz już martwić się ryzykiem powstania pożaru lub aktywacji czujek ppoż. w trakcie wykonywania instalacji chłodniczej.
 
Połączenie Reflok
Ostatnia generacja połączeń w systemie Reflok® w typoszeregu od 1/4" do 2 1/8”, dostarczana w osłonie nieprzewodzącej energii elektrycznej. Nowe, szare połączenia nie wymagają stosowania oleju co sprawia, że instalacja wykonywana jest jeszcze szybciej i czyściej.
 
Powtarzalność - taki sam rezultat za każdym razem.
Połączenie złączką Reflok® powoduje automatyczne uszczelnienie, takie samo za każdym razem, zatem szczelność instalacji jest już mniej uzależniona od doświadczenia i umiejętności spawacza a praktyka pokazuje, że bardzo rzadko taką instalację należy korygować pod względem szczelności po przeprowadzeniu próby ciśnieniowej. Powoduje to oszczędność czasu i pieniędzy a klient jest zadowolony.
 
Brak osłony azotu
Proces lutowania wymaga olbrzymich ilości energii w postaci ciepła do stopienia materiału łączącego 2 lutowane elementy. Spalany acetylen pod wpływem ciepła wchodzi w reakcję z tlenem z powietrza pozostawiając ciemny nagar na zewnętrznej i wewnętrznej części rurociągu chłodniczego. Żeby zneutralizować ten proces wpuszcza się do instalacji chłodniczej azot, który w trakcie procesu lutowania wypiera tlen z wewnętrznej części rurociągu chłodniczego tym samym zapobiegając pełnemu utlenianiu. Ponieważ zanieczyszczenie oleju oraz czynnika chłodniczego stanowi główną przyczynę uszkodzenia sprężarek wykonywanie instalacji w osłonie azotu jest wręcz konieczne dla prawidłowo funkcjonującego układu chłodniczego. Niestety pomijanie tego elementu wykonywania instalacji stało się dzis bardzo powszechne, a sprawdzenie czy zostało to zrealizowane jest praktycznie niemożliwe ponieważ wiąże się to z rozcięciem instalacji.
 
Wytrzymałość złączek Reflok
Połączenia Reflok wytrzymują 10 x większe ciśnienie niż ciśnienie panujace w instalacji wysokociśnieniowej z wykorzystaniem czynnika R410A, w których ciśnienie robocze sięga 44 bar. Połączenia te wykorzystywane są również w wysokociśnieniowych instalacjach CO2 gdzie ciśnienie robocze instalacji sięga nawet 120 bar.

Dłuższe życie sprężarki.
Dzięki zastosowaniu połączeń - zacisków hydraulicznych Reflok nie realizujemy procesu lutowania, który wiąże się z osłabieniem układu chłodniczego ponieważ w trakcie procesu łączenia instalacji z wykorzystaniem otwartego płomienia powstaje szereg zanieczyszczeń i nagarów osłabiających układ chłodniczy, w tym głównie sprężarkę, która jest sercem układu chłodniczego. Dodatkowo sam proces lutowania, jeżeli nie został wykonany prawidłowo np. bez osłony azotu, powoduje, że zanieczyszczenie jest jeszcze większe. W systemie Reflok wyeliminowane jest również ryzyko nieprawidłowego wykonania połączenia kielichowego, które może skutkować powstaniem nieszczelności. Unikamy wobec tego ubytku czynnika chłodniczego i oleju co ma przełożenie na dłuższy cykl życia sprężarki. W przypadku modernizacji instalacji chłodniczych również obniżamy żywotność sprężarki i elementów chłodniczych ponieważ w trakcie lutowania zapala się olej wyścielający rury chłodnicze. Pogarsza to skuteczność smarowania sprężarki. W systemie Reflok wszystkie te słabe punkty są wyeliminowane, zapewniając tym samym dłuższą żywotność układu chłodniczego co w praktyce przekłada się na dłuższą gwarancję jaką udzielamy klientowi na urządzenia, przy wykorzystaniu instalacji bez lutowania.
 
Czystość instalacji
Czystość instalacji jest naturalną konsekwencją zastosowania technologii wykonania instalacji bez lutowania i bez użycia ciepła. W instalacjach hydaulicznych wodnych metoda zaciskowa jest popularna już od wielu lat. Ciśnienia w instalacjach wodnych są 20 do 50 x mniejsze w porównaniu do instalacji chłodniczych bezpośredniego odparowania. Dzisiaj możemy się już cieszyć wszystkimi dodatkowymi bonusami wynikającymi z technologii zacisków hydraulicznych również w instalacjach chłodniczych a jedną z głównych zalet tej metody jest czystość instalacji. - brak nagarów powstałych w procesie lutowania - brak ryzyka, że fragment instalacji został polutowany bez osłony azotu, co jesteśmy w stanie sprawdzić dopiero po rozcięciu instalacji - brak zapłonu oleju przy modernizacji instalacji - wiąże się to z dużym zabrudzeniem i pogorszeniem parametrów układu chłodniczego - ogólna czystość instalacji zarówno wewnętrznej jaki i zewnętrznej. - brak toksycznych gazów powstających w trakcie lutowania, szkodliwych dla samych instalatorów, ale również dla użytkowników pomieszczeń i sprzętu znajdującego się w strefie lutowania.
 
Szybki i prosty montaż.
Rury aluminiowe Reflok w sztangach są półtwarde. Dzięki temu nadają się do wyginania przy pomocy giętarek, tworząc symetryczne łuki, co nie jest możliwe dla rur miedzianych dostępnych na rynku. Dzięki temu instalacja powstaje szybciej i jest narażona na mniejszą ilość błędów w trakcie jej wykonania. Dodatkowo wykonanie samego połączenia Reflok jest stosunkowo proste i szybkie, co w rezultacie powoduje, że instalacja jest wykonywana szybko i sprawnie z zachowaniem czystości i powtarzalności.
 

Dokładny opis znajdziesz na stronie:
 

www.reflok.pl

Przedstawiciel oraz fabryczny serwis urządzeń Panasonic w Polsce

ART-KLIMA
Bieńkowski Sroczyński Sp. J.
ul. Kasprzaka 25A, 01-224 Warszawa
22 243 52 47 | 22 243 52 48 |
biuro@art-klima.pl
www.art-klima.pl

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0