GAZOWE POMPY CIEPŁA - NIEZRÓWNANA ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ-
ODZYSK CIEPŁA ODPADOWEGO

 
Opis działania:
Ciepło odpadowe z silnika, zwykle ulatujące do atmosfery, odzyskuje się w wymienniku ciepła i efektywnie wykorzystuje do podgrzania wody. W ten sposób agregat GHP pracuje jako wbudowany podsystem odciążający główną instalację wody ciepłej i pogrzewający wodę "za darmo".
 
Systemy GHP firmy Panasonic zapewniają szybkie i wydajne chłodzenie oraz ogrzewanie, a dodatkowo zwiększają dopływ ciepła do danego pomieszczenia poprzez odzysk ciepła z płynu chłodzącego silnik, które przekazywane jest do czynnika chłodniczego przez wysokowydajny wymiennik płytowy.
 
Ponadto wykorzystywanie ciepła odpadowego z silnika powoduje, że gazowe pompy ciepła firmy Panasonic nie wymagają odszraniania, dzięki czemu dostarczają w sposób ciągły 100% wydajności grzewczej, nawet przy temperaturze zewnętrznej wynoszącej –20 °C.
 
W trybie chłodzenia, ciepło wydzielane przez silnik może zostać wykorzystane do podgrzewania wody użytkowej — system może dostarczyć do 30 kW mocy do podgrzewania wody do temperatury 75 °C. Jeżeli temperatura zewnętrzna jest wyższa niż 7 °C, podgrzewanie wody użytkowej jest możliwe również w trybie ogrzewania.
 
Dokładny opis znajdziesz w katalogu oraz tabeli obok:
Przedstawiciel oraz fabryczny serwis urządzeń Panasonic w Polsce

ART-KLIMA
Bieńkowski Sroczyński Sp. J.
ul. Kasprzaka 25A, 01-224 Warszawa
22 243 52 47 | 22 243 52 48 |
biuro@art-klima.pl
www.art-klima.pl

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0